Dámské kožené peněženky – jak poznat pravou kůži?

Dámské kožené peněženky Dámské peněženky Kožené kabelky Kožené výrobky Kožené zboží

Kožené výrobky zaručují kvalitu a odolnost. Je to také synonymum luxusu a jedinečnosti. Jak tedy poznáte skutečnou kůži od všudypřítomných produktů podobných kůži? Jak se nenechat oklamat a vybrat tu pravou?

Na první pohled mohou vypadat podobně. Výrobní metody dosahují vrcholu a proto syntetické peněženky vypadají jako originální dámské kožené peněženky. Naštěstí stále existují rozdíly.

Cena vám řekne pravdu?

Skutečná kůže je drahá! Je to ovlivněno vysokou cenou materiálu, který vyžaduje proces činění, není snadné s ním manipulovat v důsledku přirozeného poškození a nepravidelností. Toto je první kritérium, na které musíte dávat pozor. Nečestný prodejce, může požadovat cenu za umělou kůži, stejně jako za skutečnou. Stojí tedy za to zkontrolovat i jiné faktory.

Dotek a zápach

Dámské kožené peněženky mají jedinečnou vůni. Nejedná se o chemický nebo plastový zápach. Mají přírodní, charakteristickou vůni kůže.

Jsou teplé a příjemné na dotyk. Díky porézní struktuře nejsou nikdy dokonale hladké. Struktura kožených výrobků je jedinečná stejně jako otisky prstů. Viditelné linie, póry, nepravidelné vzory – toto syntetická kůže mít nebude.

Zkouška vodou a ohněm

Porézní struktura skutečné kůže způsobuje, že se kapka vody pomalu nasává. Nezdeformuje povrch materiálu. Po umělé voda steče. Při kontaktu s ohněm se umělá kůže (méně odolná vůči vysoké teplotě) začne topit. Pravá kůže – se smršťuje a ztvrdne.

Ela

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *