Trhy s ovocem a zeleninou – renesance zdravých potravin

Eko taška Kožené zboží

Bazary, trhy, stánky u silnice byly kdysi nejjednodušším způsobem, jak prodat svoje vlastní na zahradě nebo na poli pěstované plodiny a přivydělat si tak pár haléřů do svého domácího rozpočtu. Jak dnes vypadá obchod s ovocem a zeleninou?

Městské trhy a stánky s ovocem a zeleninou znovu získají popularitu. Můžete se volně pohybovat mezi různými prodejci, vybrat, vyjednat, porovnat. Čerstvé ovocné voní sluncem, sezónní zelenina připomíná chutě dětství. Polévky vařené babičkami nebo mámami ze zeleniny zakoupené na stánku voní dodnes.

Kdysi dávno neexistovaly nákupní centra

V 80. letech, kdy neexistovaly supermarkety a hypermarkety se nenakupovalo v nákupních centrech a aktuální informace o dění nebyly na internetu. Trhy byly tehdy na svém vrcholu a poskytovaly jak čerstvé jídlo, tak nejnovější zprávy a drby ze země i ze světa. Přenášeno systémem: „jedna bába povídala“. Skutečná pokladnice znalostí. Konverzace během nakupování, otevřené dámské peněženky ,tašky s bramborami, jablka nebo třeba zelí ze sudu. A nezáleželo na tom, že déšť kape na hlavu skrz provizorní střechy vyrobené z prken, že chodník je plný děr a stánek je křivý. Přeplněný trh tím získal ještě více na kráse.

Na nakupování s eko taškou

Dnes se vrací móda na návrat k přírodě. Ceníme si chutí jahod ze stánku místo těch krásně balených nedotčených z holandska. Volíme otevřít dámské peněženky u stánku na trhu než v klimatizovaném supermarketu. Ekologie a chuť je na prvním místě.

Ela

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *